OZPTD - Przydatne programy i nie tylko... 

Serwis redagowany przez Dolnośląski Ośrodek Szkolenia i Informacji Transportowej
Ubezpiecznie Odpowiedzialności Zawodowej Przewoźnika

Download

W tym dziale znajdują się linki do stron, z których można pobierać w celach zawodowych, prywatnych lub rozrywkowych, różnorodne DARMOWE i LEGALNE oprogramowanie. UWAGA! W każdej chwili dystrybutorzy oprogramowania mogą zmienić warunki udostępniania programów, dlatego polecamy dokładnie czytać informacje zawarte na ich stronach.

Nie zamieszczamy tu plików, ponieważ darmowe oprogramowanie jest ciągle aktualizowane i w trosce o posiadanie najnowszej oraz najlepszej wersji, zawsze warto pobierać je z bezpośrednich stron producenta/dystrybutora.

Programy biurowe

OpenOffice.org
Pakiet biurowy, LEGALNY i DARMOWY. Z powodzeniem może zastąpić pakiet MSOffice. Posiada edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny, program do tworzenia przezentacji i wiele innych. Prosta, intuicyjna obsługa (niewiele różniąca się od starszych wersji pakietu MSOffice). Dostępna polska wersja językowa. Więcej informacji na stronie www.openoffice.org

Adobe Reader
Przeglądarka plików ".pdf" (ta, lub dowolna inna jest niezbędna np. do otwarcia treści aktów prawnych na stornach sejmowych). Niezbędna w KAŻDEJ firmie, jak również na komputerze prywatnym. Dostępna polska wersja językowa. UWAGA! Strona nie zawiera opisu w języku polskim. Aby pobrać najlepszą wersję należy:
1. Kliknąć na napis "Do you have a different language or operating system?"
2. W pozycji "Step 1" wybrać swój system operacyjny (dla Windowsa XP, jeżeli nie masz pewności, czy masz wersję SP2, czy SP3: Menu "Start" --> Kliknij PRAWYM na "Mój Komputer" --> "Właściwości" --> "Ogólne" --> Tam masz informację o dodatku "Service Pack" 2 lub 3).
3. W pozycji "Step 2" wybrać język ("Polish")
4. W pozycji "Step 3" wybrać wersję z najwyższym numerem.
5. Kliknąć na przycisk "Download now".

doPDF
Bardzo łatwy i wygodny w obsłudze konwerter do tworzenia plików (dokumentów, prezentacji, zdjęć) w formacie PDF. Program tworzy na dysku "wirtualną drukarkę" i umożliwia "wydrukowanie" (tak jak w normalnej drukarce) dowolnego dokumentu na dysk, w formacie PDF.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i TransportuDKV-Euro ServiceDoradca ADRKarta DKVWroekoProgramy Komputerowe dla Firm Transportowych i SpedycyjnychDoradztwo Transportowe Grzegorz SitarekNiemiecki Zespół Adwokacki Damian Dziengo & Partnerzy - ROZMAWIAMY PO POLSKU
Copyright by ceylley, 2011 - 2013