OZPTD - Archiwum Newsów 

Serwis redagowany przez Dolnośląski Ośrodek Szkolenia i Informacji Transportowej
Ubezpiecznie Odpowiedzialności Zawodowej Przewoźnika

Bezpłatne szkolenie: Wdrożenie telematyki ekologicznej i zarządzanie przedsiębiorstwem transportowym

UWAGA! Ostatnie wolne miejsca na ostatnią turę szkoleń:

16.10.2014 - Dąbrowa Górnicza

17.10.2014 - Wrocław

18.10.2014 - Opole

Jak rozliczać ryczałty za nocleg dla kierowców?
Jak pogodzić wymagania Inspekcji Pracy i Inspekcji Transportu Drogowego? - Czas pracy kierowcy.
Jak sprawdzić rentowność firmy?
Jak nowe technologie pozwalają zmniejszyć koszty?

Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań poznacie na bezpłatnym, całodniowym szkoleniu organizowanym przez Fundację Trans.org.

Więcej...UP

OPŁATY DROGOWE W CZECHACH: NOWY SYSTEM RABATOWY

W 2012 r. Czechy wprowadziły specjalny system rabatów za przejazdy płatnymi odcinkami dróg. Ze zniżek korzystać mogą wszystkie pojazdy rozliczające myto zarówno w trybie pre paid jak i post paid. Wystarczy zarejestrować się do specjalnego systemu rabatowego, aby móc ubiegać się o zwrot od 10 do 13% poniesionych kosztów z tytułu opłat drogowych. Wartość rabatu zależna jest od wysokości kwoty wygenerowanej przez dany pojazd (min. 30 000 CZK/pojazd).

Więcej...UP

Relacja z II Spotkania Przewoźników pod hasłem "Nie daj się kryzysowi"

18 maja, w Zamku Topacz w Ślęzy odbyło się drugie spotkanie przewoźników, pod hasłem "Nie daj się kryzysowi".  Tegoroczny temat to: "Nie daj się kryzysowi – Czy zmiany ustaw o Transporcie oraz VAT pomogą przetrwać przewoźnikom?"

Więcej...UP

DKV: Ecotaxe przesunięty na jesień 2013r.

Opóźnia się termin wprowadzenia przez Francję nowego podatku w formie opłaty drogowej – Ecotaxe. Zamiast w lipcu, nowych opłat możemy się spodziewać najwcześniej 1 października 2013r. Obowiązywać będą samochody ciężarowe o masie powyżej 3,5t., poruszające się po drogach krajowych i trasach szybkiego ruchu.

Więcej...UP

Drugie Spotkanie przewoźników - Nie daj się kryzysowi

18 maja, w Zamku Topacz w Ślęzy odbędzie się drugie spotkanie przewoźników, pod hasłem "Nie daj się kryzysowi".

Tegoroczny temat to: "Nie daj się kryzysowi – Czy zmiany ustaw o Transporcie oraz VAT pomogą przetrwać przewoźnikom?"

Więcej...UP

"Nie daj się okraść" - 25.10.2012 Szczecin

„Nie daj się okraść” – bezpłatna konferencja w Szczecinie W jaki sposób działają oszuści transportowi, jakich używają metod i jak się przed nimi bronić – dowiedzą się uczestnicy bezpłatnej konferencji „Nie daj się okraść”, która odbędzie się 25 października na terenie Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie (przy al. Wojska Polskiego 128). Konferencja odbywa się w ramach kampanii społecznej „Rzetelny Przewoźnik”, której organizatorami są Trans.eu i OZPTD Dolny Śląsk.

Kampania społeczna „Rzetelny Przewoźnik” została zainicjowana w odpowiedzi na rosnącą skalę zjawiska kradzieży i wyłudzeń w całej Europie. W ramach akcji jej inicjatorzy edukują uczestników branży o zagrożeniach, udostępniają narzędzia do weryfikacji licencji transportowych, a także wyróżniają najlepszych przewoźników na rynku specjalnym certyfikatem.

Pełny plan konferencjiUP

Jak nie dać się kryzysowi – czyli spotkanie przewoźników, OZPTD i Trans.eu w Miłkowie

Tradycyjne, coroczne spotkanie przewoźników z OZPTD Dolny Śląsk odbyło się 06.10.2012r. w Miłkowie k. Jeleniej Góry. Tym razem jednak spotkanie miało nieco inną formę, bowiem oprócz OZPTD Dolny Śląsk, organizatorem spotkania był także Operator systemu Trans.eu. Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę, bo wspólnymi siłami udało się osiągnąć znakomitą frekwencję. W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób – głównie regionalnych przewoźników i sponsorów.

Pełna relacja ze spotkaniaUP

Konferencja „Nie daj się okraść”

Kolejna BEZPŁATNA konferencja z cyklu „Nie daj się okraść”, odbędzie się 15 maja na terenie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Serdecznie zapraszamy w imieniu OZPTD oddział Dolny Śląsk!

Więcej informacji na temat konferencji na stronie www.rzetelnyprzewoznik.plUP

Relacja z czwartej konferencji z cyklu „Nie daj się okraść”

Czwarta konferencja z cyklu „Nie daj się okraść – czyli jak zabezpieczyć firmę przed oszustwami w transporcie”, organizowana przez firmę „Logintrans” wspólnie z OZPTD - region dolnośląski, rozpoczęła się miłym akcentem tematycznym, związanym z datą spotkania (8 marca) - wręczeniem kwiatów wszystkim paniom, z okazji ich święta. Tradycyjnie konferencję otworzył i prowadził Leszek Luda – Wiceprzewodniczący OZPTD regionu dolnośląskiego.

Więcej...UP

Kontrola Inspekcji Pracy w Twojej firmie - jak uniknąć kar?

Zapraszamy na płatne szkolenie dla firm przewozowych p.t. „Kontrola Inspekcji Pracy w Twojej firmie - jak uniknąć kar?”.

Szkolenie odbędzie się w czwartek 7 marca 2013 o godz. 9.00 na terenie Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu przy ul. Sołtysowickiej 19B we Wrocławiu.

Zapraszamy

Informacje i ZgłoszeniaUP

Po spotkaniu dolnośląskiego OZPTD

Dnia 01.03.2012 (czwartek) odbyło się spotkanie OZPTD region Dolny Śląsk.

Na spotkaniu dolnośląskiego OZPTD, Przewodniczący - Jarosław Śluzar szczegółowo przedstawił przebieg nadzwyczajnego walnego zgromadzenia delegatów OZPTD oraz plany rozwojowe ośrodka szkoleń OZPTD, w tym zakupu nieruchomości przeznaczonych na ten cel. Kierownik Ośrodka Szkoleń OZPTD - Pan Michał Wikowicz przedstawił możliwości i terminy szkoleń okresowych w dolnośląskim ośrodku OZPTD. W trakcie spotkania poruszono również tematy zwrotu akcyzy, jak i możliwości wykonywania oraz honorowania przeglądów rejestracyjnych w innych krajach Unii Europejskiej. Omówiono sprawę podniesienia składek przez Walne Zgromadzenie OZPTD.UP

OZPTD i Logintrans mówią „Stop Kradzieżom”

Dnia 08.03.2012 firma Logintrans, wspólnie z dolnośląskim oddziałem OZPTD organizuje kolejne spotkanie w ramach akcji “Stop kradzieżom”. Tym razem konferencja odbędzie się w Poznaniu.

Zgłoszenia do uczestnictwa można składać u wiceprzewodniczącego OZPTD Dolny Śląsk – Leszka Luda, za naszym pośrednictwem na adres biuro@ozptd.com.pl, lub na stronach kampanii "Rzetelny Przewoźnik" http://www.rzetelnyprzewoznik.pl.UP

Spotkanie członków OZPTD region Dolny Śląsk

W dniu 01.03.2012 odbędzie się spotkanie członków dolnośląskiego OZPTD. Na spotkaniu zostanie przedstawione sprawozdanie z nadzwyczajnego walnego zgromadzenia delegatów OZPTD. Przedstawiony zostanie program pracy Ośrodka Szkoleniowego OZPTD we Wrocławiu. Kierownik Ośrodka Szkoleń OZPTD - Pan Michał Wikowicz będzie zbierał propozycje szkoleń na sezon wiosenny.

Dolnośląski oddział OZPTD serdecznie zaprasza wszystkich członków na spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18:00 w restauracji HANOI przy ul Legnickiej 32 we Wrocławiu.UP

Szkolenie OZPTD Dolny Śląsk

W niedzielę 12.02.2012 w ośrodku OZPTD we Wrocławiu przy ul. Olsztyńskiej 47/49 odbyło się szkolenie kierowców w związku ze zmianami ustawy o transporcie drogowym. Szkolenie prowadził dyrektor d/s szkoleń OZPTD Ryszard Stodolny.
Kolejne szkolenia z tego zakresu odbywać się będą co tydzień. Zgłoszenia prosimy kierować do ośrodka szkoleniowego OZPTD pod numer telefonu 71 372 67 44 oraz kom. 693 840 758.UP

Spotkanie OZPTD w Głogowie

Dnia 10.02.2012 w Głogowie odbyło się, zorganizowane przez lubuski oddział OZPTD, spotkanie członków i sympatyków OZPTD z przedstawicielami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Wrocławia, komendy Policji w Głogowie, Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy, Władz lokalnych reprezentujących Starostwo i gminę Żukowice, kancelarię brokerską „Donaria” oraz zarządem OZPTD Dolny Śląsk.

Podczas spotkania poruszono następujące tematy:
- OZPTD - kim jesteśmy, dlaczego warto z nami być?
- Zmiany w kodeksie drogowym.
- Zmiany w przepisach o transporcie drogowym.
- Zmiany w przepisach o czasie pracy kierowców.
- Możliwość wsparcia przedsiębiorców przez PUP.
- Polityka podatkowa gminy Żukowice w odniesieniu do firm transportowych.
- Drogi powiatowe, a transport drogowy.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem deklaracji sympatykom OZPTD.UP

Witamy na naszych stronach!

W związku z tym, że serwis jest "jeszcze ciepły", bo ciągle jest w trakcie powstawania/dopracowywania, zapraszam do wysyłania pomysłów na nowe działy. Może jest jakiś temat (związany z transportem oczywiście), który chcielibyście poruszyć? Może przeszukaliście internet i nigdzie nie udało Wam się znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania? Jeżeli tak to piszcie na adres: admin@ozptd.com.plUP
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i TransportuDKV-Euro ServiceDoradca ADRKarta DKVWroekoProgramy Komputerowe dla Firm Transportowych i SpedycyjnychDoradztwo Transportowe Grzegorz SitarekNiemiecki Zespół Adwokacki Damian Dziengo & Partnerzy - ROZMAWIAMY PO POLSKU
Copyright by ceylley, 2011 - 2013